2024. júl. 12.

Fébert Csilla

• Szakma

Colonia Claudia Savaria nyári tábor 2024

Iskolánkban nyári kézműves tábort tartottunk a divat és a színház világa iránt érdeklődő általános iskolás diákok részére. A színes programokon 8 fő, 6. és 7. évfolyamos diák vett részt.

Colonia Claudia Savaria nyári tábor 2024

Megtekintettük az iskolai jelmeztárat, a Szalont, ahol belebújhattak a különböző korok ruháiba, valamint a Szombathelyi Katonatörténeti Kiállítást, és a Vas Vármegyei Tűzoltó és Polgárivédelmi emlékhelyének a kiállítását. Ellátogattunk a Weöres Sándor Színházba, ahol betekinthettünk a jelmez- és kelléktárba, a színpad mögé, a díszletek közé. A következő napokon gyakorlati foglakozásokat tartottunk, kicsit a Savaria Történelmi Karneválra hangolódtunk. Textíliákat díszítettek textilfestéssel - római mintákkal, egyedi hímzések készültek kézzel és a hímzőgéppel. Megtanulták kezelni az iskolai tanműhelyünkben lévő gyorsvarrógépeket. Minden diáknak készült római tunika, egyedi kiegészítővel, valamint könyvjelző szintén római minta hímzésével. A tábor alatt a diákok nagyon sok élménnyel, ismeretekkel és új barátságokkal gazdagodtak.