Kozmetikus technikus

Kozmetikus technikus illusztráció

Szépészet ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A kozmetikus technikus kozmetikai alap és kiegészítő műveleteket végez, diagnosztizál, kezelési tervet állít össze, professzionális kozmetikumokkal dolgozik. Hozzájárul és támogatja az ápoltság, higiénia, szépség és egészség megőrzését.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret emberekkel foglalkozni, mások esztétikus megjelenéséhez hozzájárulni.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Formaérzék, térlátás, kézügyesség, kreativitás, állóképesség, kiváló kommunikációs készség.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• képes a kozmetikai szalon működésének megtervezésére és a mindenkori hatályos jogszabályok szerinti működtetésére;
  • kozmetikai alap és kiegészítő műveleteket végez, manuális és gépi módszerekkel;
  • diagnosztizál, kezelési tervet állít össze, kozmetikus által kezelhető kozmetikai hibákat kezel;
  • professzionális kozmetikumokkal dolgozik, azok alap- és hatóanyagait ismeri, kiválasztja a bőrtípusnak és az általa kezelhető rendellenességnek megfelelő készítményt;
  • tanácsot ad az otthoni bőrápolással kapcsolatban;
  • speciális arc- és testkezelést végez;
  • megismeri a legújabb szakmai újdonságokat, rendszeresen továbbképzéseken vesz részt;
  • testkezelést végez manuálisan (testtekercselés, pakolások felhelyezése, testmasszázs);
  • különböző test- és arcfestési technikákat alkalmaz;
  • smink-technikákat alkalmaz;
  • eszközfertőtlenítést végez a szolgáltatáshoz alkalmazott eszközök esetében.

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ

Beiratkozás feltétele: érettségi vizsga.

Képzési idő: 2 év.

Felnőttképzési jogviszony esetén: Rövidített képzési idő vagy csökkentett óraszám. Eddigi tanulmányok, szakmai tapasztalatok beszámítási lehetősége. Min. 12 fő esetén délutáni, hétvégi órák. Kevés jelentkező esetén egyéni tanrend, nappalihoz integrált képzés.

Az első félévben a szakirányú oktatást az ágazati alapoktatás előzi meg, melynek végén ágazati alapvizsgát tesznek a tanulók. A gyakorlati képzés csak a sikeres ágazati alapvizsga után kezdődik. Ekkor a tanulók szakképzési munkaszerződéssel a duális képzőhelyen sajátítják el a szakmát, illetve heti 1-2 napban iskolai tanóráik is vannak.