Fülilleszték készítő

A fülilleszték készítő megfelelő felszereltségű fogtechnikai laboratóriumban végzi feladatait. Partnerkapcsolatban együttműködik az audiológus orvossal, audiológus szakasszisztenssel és a pácienssel. Munkáját szakmai, anyagtani, fülanatómiai, audiológiai hallójárattal kapcsolatos funkcionális, higiénia szempontok alapján végzi. Feladatai elvégzése közben betartja a munka- tűzvédelmi, balesetvédelmi, ergonómiai és egyéb szabályokat. Szaknyelven kommunikál magyar és legalább egy idegen nyelven. Alkalmazza CAD/CAM ismereteit. Munkája során betartja a szakmai etikai előírásokat. A Fülilleszték készítő munkájára garanciát vállal, fülilleszték formákat tervez szakemberekkel közösen. Fülillesztékeket készít manuális, vagy CAD/ CAM módszerrel. Vizuális és térbeli intelligenciával rendelkezik. Ismeri a mesterséges intelligencia alkalmazásának lehetőségeit az egészségügyben. Szakmai ismereteit bővítheti felsőoktatásban. Ajánlott azoknak, akik szívesen dolgoznának ez egészségügyben. Javasolt továbbá azoknak, akik szeretnének segíteni embertársaikon és szakterületüknek a halláskárosodások megszüntetését választják.

Iskolai előképzettség

Érettségi végzettség