2024. jún. 12.

Simon Edina

• Szakma

A 8. Globális Fenntarthatósági Divathét

A 8. Globális Fenntarthatósági Divathét 2024. június 3-8 között idén is izgalmas programmal várta a fenntartható divat iránt érdeklődőket.

8. Globális Fenntarthatósági Divathét

Idén az esemény a hagyományőrzéstől az innovatív, fenntartható és körkörös divattal kapcsolatos tervezés, gyártás, anyagok, a textilhulladékok kezelése és a fenntartható divat témáival foglalkozott.

Ez egy egyedülálló éves globális esemény, amely nemzetközi konferenciát, workshopokat, sajtókonferenciát, divatbemutatókat, valamint a fenntartható és körforgásos divatnak szentelt kísérő rendezvényeket egyesít. A tapasztalt, magasan képzett szakemberek és nemzetközileg is ismert tervezők mellett – akik példaképként szolgálnak ezen a területen – mindig van hely a kreatív fiatal, tehetséges, feltörekvő szakemberek és tervezők számára.

A divatbemutató 2024. június 7-én 19 órai kezdettel került megrendezésre a FUGA- Budapesti Építészeti Központban, melynek tiszteletbeli meghívottjai voltak iskolánk oktatói és diákjai is.

Számos híres tervező mellett idén a díszvendég Justin Haynes amerikai tervező volt, aki tagja a neves Council of Fashion Designers of America szervezetnek és a JUS10H márkájával vált híressé, amely upcycled férfi és női konfekciót egyaránt tartalmaz.

A divatbemutató kezdő programjában nagy megtiszteltetésként megélve a Budapesti Kézműves Kamara által szervezett Divatviadal verseny nyertes ruhái és megálmodói mutatkoztak be, iskolánk végzős divatszabó tanulói: Velladics Vivien és Nemes Jázmin.

Iskolánk Divat-, jelmez- és díszlettervező 9. évfolyamos tanulói (Barcsánics Viola Dorka, Németh Daniella, Papp Lilla) is részt vehettek, motiválódhattak, betekintést nyerhettek egy nemzetközi öko divatbemutató érzésébe. Vidám hangulatban, divatbemutatós élményekkel, megbeszélni valókkal tértek haza.